Galvaniz Tel

Galvaniz Tel

Galvaniz Tel Nedir? Özellikleri Nelerdir? Fiyatları Nedir?

Galvaniz tel sıcak daldırma yöntemi ile üretilen tel çeşididir. Galvanizli teller; üretilmiş olan çelik telin sıvı çinkoya batırılması sayesinde elde edilir. Bu daldırma işlemi sayesinde çelik telin yüzeyi korunmuş olur. Çinko tabakası; çelik teli paslanmaya, kırılmaya ya da hasar almaya karşı korumakla görevlidir. Tel çit çeşitleri için üretimimizde her zaman için galvanizli tel kullanmaktayız.

Özellikleri Nelerdir?

Galvaniz tel genel olarak sağlam, kaliteli ve dayanıklı teller üretmek için kullanılır. Çelik tel tarzındaki malzemelerin dış yüzeylerinin sıvı çinkoya daldırılması sayesinde paslanmaya karşı önlem alınır. Kullanılan çelik telin sıvı çinkoya batırılmaması; telin kullanım yeri ve iklim şartlarına göre kısa sürede korozyona uğramasına yol açacaktır. Bu gibi durumların engellenmesi için de galvanizli tel kullanımı oldukça önemlidir.

  • Çelik tellerin sıvı çinkoya daldırılması yani çelik tel çevresinin çinko ile kaplanması paslanmaya karşı dirençli olmasını sağlar.
  • Çelik tellerin ömrü uzatılmış olur.
  • Çelik tel çevresinin kaplandığı çinko; çelik teli dış etkilerden de korumaktadır.
  • Bu teller uzun süre paslanmadan ya da hasar almadan kullanılabilir.

Özellikle bahçe duvar çiti için kullanılan tellerin galvanizli olması, iklim koşullarına karşı koruyuculuk sağlaması açısından oldukça önemlidir. Yağmur, rüzgar, kar ya da farklı sert hava koşullarına karşı tellerin korunması galvanizli teller sayesinde olmaktadır. Bu tellerin ve diğer malzemelerin kullanım süresi ise; yüzeyde kullanılan sıvı çinkonun kalitesine göre değişmektedir. Kullandığımız sıvı çinkoların performansı ve kalitesi oldukça yüksek olmakla beraber, kullandığımız çinko kaplama oranları da oldukça fazladır. Bu sayede çitlerimizin kullanım ömrü oldukça uzundur.

 Galvanizli tel çit sistemleri sınırsız kullanım alanlarına sahiptir. Kolay montaj imkanı ve estetik görünüme sahiptir. Paslanmaya karşı, kaliteli sıcak daldırma galvanizli telden imal edilmiştir. Yükseklik ve uzunluk limiti olmaksızın, istenilen ölçülerde örülmektedir. İstenilen göz aralığı ve tel kalınlığında üretim imkanı sağlanmaktadır.
Galvanizli tel çit sistemleri sınırsız kullanım alanlarına sahiptir. Kolay montaj imkanı ve estetik görünüme sahiptir. Paslanmaya karşı, kaliteli sıcak daldırma galvanizli telden imal edilmiştir. Yükseklik ve uzunluk limiti olmaksızın, istenilen ölçülerde örülmektedir. İstenilen göz aralığı ve tel kalınlığında üretim imkanı sağlanmaktadır.

Fiyatları Nedir?

Galvanizli tel çeşitleri için fiyatlar değişmektedir. Genel itibari ile sıcak daldırma yöntemi ile üretilen teller; müşteri talepleri doğrultusunda üretilmektedir. Bundan dolayı da her telin çapı özeldir. Bunun yanı sıra galvanizli tel çeşitleri talepler doğrultusunda farklı çaplar, farklı uzunluklar ve farklı özelliklerde de üretilebilmektedir. Talep edilen özelliklere göre de çit teli fiyatları değişmektedir.

Galvanizli tel çeşitleri dayanıklılığı oldukça yüksek, paslanma yani korozyona karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Bundan dolayı da çit telleri için yaygın olarak kullanılır. Kümes hayvanlarının yetiştirildiği alanlardan, ofis teraslarına kadar birçok farklı alanda galvanizli tel kullanılmaktadır.

Hizmet Alanlarımız

2016’dan bugüne, 

  • Bursa
  • Balıkesir
Ücretsiz Keşif Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.