Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kriterlere göre fiyat verilmektedir?

Fiyatlar, işin nerede (bölgede) olduğuna, miktarına, montaj yapılacak zemine arazi şartlarına (eğimli, düz, engebeli, kayalık, orman gibi),uygulanacak çitin özelliklerine ( tel kalınlığı, göz aralığı, yüksekliği vb. ) ve elektrik olup olmadığına bağlıdır. Dolayısıyla her iş için verilen fiyat farklıdır. Vereceğiniz bilgiler, sağlıklı fiyat almanız açısından önemlidir. Fiyat almadan önce, yapılacak işin kaç metre olduğu yerinde ölçülerek tespit etmek gerekir.

Uygulama yaptırmak istemiyorum. Sadece malzeme satın alabilir miyim?

Müşterilerimize genellikle uygulamanın ekibimiz tarafımızdan yapılmasını öneriyoruz. Bu konu, estetik ve montaj sağlamlığı açılarından önemlidir. Ancak isterseniz firmamızdan sadece malzeme de satın alabilirsiniz. Özellikle yapılacak iş, il dışında ise malzeme satın alarak, uygulamayı kendi imkanlarınızla yaptırmanız sizin için daha ekonomik olacaktır. Uygulamanın nasıl yapılacağı konusunda bizden teknik bilgi alabilirsiniz.

Bursa ili dışında da hizmet veriyor musunuz?

Bursa ili dışında uygulama hizmeti vermekteyiz. İşin fiyatını belirleyen en önemli unsur, malzemeden sonra işçilik ve nakliyedir. Yapılacak işin Karacabey ilçesine uzaklığı önemlidir. Montaj personelinin, montaj süresince barınacağı bir yere ihtiyacı vardır. Ekip için, konaklayacak bir yer sağlayamıyorsanız, oluşacak bu ekstra maliyet, birim fiyata yansıtılmaktadır.

Elektrikli çit sistemi yapıyor musunuz?

Çit enerjilendirme cihazı üretmemekteyiz. Fakat özellikle arıcılar, meyve, sebze bahçesi olanlar için şebeke bağlantılı ve bağlantısız (güneş panelli) sistem kurulumu yapmaktayız. Yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak farklı kapasitede ürünler mevcuttur.

Elektrikli çit var olan çit sitemine uygulanabilir mi?

Evet uygulanabilir. Ancak var olan çit sisteminin yeterinde düzgün olmasına dikkat etmek gerekir. Uygun izolatör ve ekipmanlarla estetik bir şekilde montaj sağlanabilir.

Firmalar arasında neden bu kadar fiyat farkı var?

Unutulmamalıdır ki, aldığınız fiyatlar, malzemenin ve iş kalitesinin bir yansımasıdır. Her şeyde olduğu gibi, çitte de kalite farkları bulunur. Neticede ödediğiniz paranın karşılığını alırsınız. Firmalar arasındaki kıyasıya rekabet, çit ürünlerinde kalitenin düşmesine sebep oluyor. Ham maddesi ağırlıkla demir olan çit ürünlerinde, fiyat farkı varsa bu fark, kalınlığından, kaplamasından ve kullanılan aksesuarlardan kaynaklıdır. Müşteriler fiyat alırken gösterdiği hassasiyeti, iş sonunda göstermeli ve firmanın teklif ettiği ürün ile sattığı / uyguladığı ürün arasında fark olup olmadığı karşılaştırılmalıdır. Piyasada genellikle, kalınlık konusunda bazı oynamalar yapılmaktadır. Örneğin helezon tel örgüde müşterilere tel kalınlığının 3 mm olduğu söylenir, ancak çoğu firma standart 2,8 mm kalınlıkta üretim yapmaktadır. Bu aradaki fark az gibi görünse de, ikisi arasında yaklaşık 0,5 TL/m² fiyat farkı vardır.

Özel ölçülerde imalat yapılabilir mi?

Bazı projeler için şartnamelere uygun özel üretim yapılabilmektedir. Özel üretim yapılabilmesi, işin miktarına bağlıdır. Miktarlar düşük (500 m’nin altında) ise özel üretim yapılması zordur, yapılsa dahi çok pahalıdır. Özel üretim yapılabilen durumlarda, ürünlerin ebatları, göz aralığı, tel kalınlığı ve rengi isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Tabi ki bu değişiklikler sınırsız değildir. İmkanlar doğrultusunda ne gibi değişikler yapılabileceğini bize danışınız.