Dikenli Tel

Dikenli Tel

Dikenli Tel Nedir, Kalitesi Nasıl Anlaşılır, Fiyatları Nelerdir?

Bugün sizlere sıkça sorulan bu soruların cevabını vakit kaybetmeden paylaşmak isteriz.

En yaygın şekilde tercih edilen güvenlik önlemlerinden biridir. Üretimindeki esas amaç herhangi bir teşebbüsün dahi olmasını engelleyerek, güvenliği sağlamaktır. Genel olarak gri renkli olarak kullanılmaktadır.

Dikenli tellerin montajı mutlaka işini bilen ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir.

Dikenli Tel Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Yapı bakımından kablolara benzeyen unsurlardır. Farklı tel yapılarına kıyasla daha uzun şekilde kullanılabilen çözümlerdir. Kullanım alanı oldukça geniş olan dikenli tellerin aşılması ya da kesilmesi mümkün değildir. Sınır geçişlerinin engellenmesi için bile dikenli tel çözümlerden yararlanılır. Dikenli tellerin iki adet ham maddesi bulunmaktadır. Bunlar elbette bakır ve demirdir.

Demir dikenli teller daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Firmamızda üretilen dikenli teller paslanmaz çelikten üretilmektedir. Bu sayede de insan sağlığı için pas sebebiyle risk teşkil etmez ve uzun ömürlü kullanım alanına sahiptir. Tel çit çeşitleri arasında belki de en yaygın kullanım alanına sahiptir. Yol kenarlarından parklara ve bahçelere kadar her alanda kullanılabilir.
Demir dikenli teller daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Firmamızda kullanılan dikenli teller paslanmaz çelikten üretilmektedir. Bu sayede de insan sağlığı için pas sebebiyle risk teşkil etmez ve uzun ömürlü kullanım alanına sahiptir. Tel çit çeşitleri arasında belki de en yaygın kullanım alanına sahiptir. Yol kenarlarından parklara ve bahçelere kadar her alanda kullanılabilir.

Dikenli Tellerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Parkları korumak ve sınırlandırmak için,
Bahçelerin korunmasında,
Yol kenarlarında geçişi engellemek için,
Site ya da villalarda koruma amaçlı,
Sanayi bölgelerinde güvenlik amaçlı kullanılmaktadır.

Güvenlik açısından oldukça etkili olan bu ürünler; herhangi bir eylem gerçekleşmeden eylemden caydırmakta ve güvenlik ihlalini engellemektedir. Bu sebeple de yaygın olarak tercih edilmektedir.

Ekonomik anlamda ulaşılabilir olması ve güvenlik açısından başarısı sebebiyle oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.

Dikenli Tel Fiyatları Nedir?

Fiyatlar, Dikenli tel fiyatları, kullanılan tellerin ebatlarına ve oranına göre belirlenmektedir.

Fiyatları belirleyen unsurlar nelerdir?
 • Kalite
 • Dayanıklılık
 • Paslanmaz Çelik
 • Satın Alınan Tel Oranları
 • Dikenli Tel Fiyatları

Asıl olarak bir yerin sınırlarının belirlenmesinde kullanılan araçtır. Üretimi açısından kablo ile benzerlik taşımaktadır fakat dış yüzeyi plastikle ve diğer iletken olmayan materyallerle kaplı değildir. İki ayrı düz telin birbirine burularak sarılması suretiyle kuvvetlendirilir. Telin dikenli olarak nitelendirilmesi, belli aralıklarla bu çift tel üzerine sonradan ek bir telin sarılıp bükülmesi ile oluşturulan sivri çıkıntılardan kaynaklanmaktadır. Savunma, koruma, belli bir toprak parçasının sınırlarının belirlenmesi vb. için kullanılmaktadır.

Hizmet Alanlarımız

2016’dan bugüne, 

 • Bursa
 • Balıkesir
Ücretsiz Keşif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.